Ako hotfix kamienky nalepovať

Ak chcete aplikovať kamienky na textil, kožu alebo iný materiál, musí tento materiál vydržať 180 °C a nepoškodiť sa. T.j. musí vydržať teplotu minimálne dve bodky na žehličke. Najlepšie je položiť na položené kamienky ( lepidlom na materiál) papier na pečenie. Ten je nevyhnutný pri každom nalepovaní kamienkov alebo aplikácií na akýkoľvek materiál. Ak nemáte profesionálny termolis, ktorý sa dá nastaviť na potrebný tlak a teplotu a upozorní vás na dĺžku nažehlenia, môžete použiť žehličku a tú bez pohybu tlačiť cca 20 sekúnd pri kamienkoch veľkosti SS6 a SS10. Kamienky SS20, SS 30 a hviezdičky či srdcia, musíte tlačiť približne 30 sekúnd.

POZOR - pri tomto postupe sa vám môžu kamienky posunúť na neželané miesto. Z toho dôvodu je vhodné najprv kamienky uložiť na lepiacu prenášaciu hotfix fóliu sklenenou časťou na lepiacu časť a až tú položiť na želané miesto materiálu po odstránení bielej časti. Fólia vydrží vysokú teplotu, preto sa nemusíte báť, že vám poškodí materiál. Avšak aj v tomto prípade odporúčame položiť na fóliu papier na pečenie.

Kamienky sa dajú aj po jednom nalepovať lepidlom (aj sekundovým) na materiál, ktorý neznesie žiadnu teplotu alebo nie je rovný, aby sa dala použiť žehlička či iná rovná nažehľovacia plocha.

Kamienky veľkosti SS6 sa dajú nažehliť aj žehličkou na vlasy a tým si ozdobiť účes, napríklad, na výnimočnú udalosť.